• O nás
Speciální nabídky Rezervace
Copyright 2019 - Custom text here

Hotelový komplex Bristol Group

Přijeďte a vyberte si jeden ze 7 lázeňských hotelů společnosti Bristol Group. Dopřejte si jedinečný komfort a okuste opravdovou kvalitu nejen hotelových služeb. Postaráme se, aby byl pro Vás pobyt v lázních nezapomenutelným zážitkem.

Díky mnohaletým tradicím a zkušenostem získaným v hotelnictví nabízíme prvotřídní ubytování, profesionální servis a lázeňskou léčbu té nejvyšší kvality.

Pod názvem Bristol Group se skrývá skupina hotelových zařízení, která patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším v lázeňském městě Karlovy Vary. Tvoří ji dva základní resorty, vzájemně odlišné svou polohou.

grp1grp2grp3

Bristol Royal

Hotelové souhvězdí domů na úpatí Zámeckého vrchu v romantickém Westendu, obklopené anglickým parkem, poskytuje svým hostům nevšední luxusní ubytování s okouzlujícím výhledem na město. Kromě toho nabízí také moderní komfortní vybavení a vlastní balneoprovoz. Velkou výhodou jsou i průchody podzemními koridory, které vzájemně propojují jednotlivé budovy. Souhvězdí Bristol Royal tvoří hotely Tereza, Livia, Bristol, Bristol Palace, Královská vila a Georgy House. Všechny tyto impozantní stavby respektují přírodní ráz Karlových Varů a splňují i ty nejnáročnější požadavky. Pomyslná panoramatická „střecha" Bristol Royal otevírá ty nejkrásnější výhledy do různých zákoutí města. Přímo pod ní se pak nacházejí půvabné lázeňské kolonády s léčivými prameny.

Bristol Riverside

Druhou část hotelové skupiny Bristol Group tvoří hotel "Kolonáda". Hotel Kolonáda se nachází v centru lázeňského města na břehu řeky Teplá, v těsné blízkosti minerálních pramenů a kolonád.

 

 

 

Historie

HISTORIE LÁZEŇSKÝCH DOMŮ

K nejcennějším a nejatraktivnějším stavbám Bristol Group se bezesporu řadí budova bývalého Bristolu, současný Bristol-Palace. Tento majestátní dům, jedna z nejkrásnějších karlovarských dominant, byl postaven na sklonku 19. století, roku 1890, v klidné tiché části Karlových Varů, zvané „Westend". O dnešní podobu komplexu vil ve Westendu se zasloužily dvě významné karlovarské rodiny - rodina lékaře Wiléma Fasolta a rodina hoteliérů, manželů Tellerových. Pro hotelové a léčebné účely vystavěly postupně v průběhu let 1872 až 1908 vily Bristol (nyní Bristol-Palace), Königsvilu (Královská vila), Teresu (Tereza) a Fasolt (nyní Livia). Kolem celého komplexu nechaly zřídit anglický park, který přispívá k jedinečnému kouzlu této lokality. Budova Bristol-Palace, navržena vídeňskými architekty Hansem Schidlem a Alfrédem Bayerem, nese výrazný rukopis právě vídeňského historismu s inspirací zámecké architektury.

SLAVNÉ OSOBNOSTI

Ze slavných osobností, které v minulosti Bristol navštívily, můžeme jmenovat např. arcivévodu Františka Alberta, rodinu hraběte Kinského či Sigmunda Freuda. Vilu Terezu si k odpočinku vybrala dokonce sama rakouská císařovna Alžběta, přezdívaná „Sisi" (1893). K dalším vzácným hostům z let dávno minulých patřili význační sovětští maršálové, politici, umělci a spisovatelé, později i sovětští kosmonauté, jmenovitě pak maršálové Koněv a Malinovskij, V. P. Brežněvová, Kosygin, patriarcha ruské pravoslavné církve Pimen, režisér Bondarčuk, kosmonaut Běregovoj a jiní. Během 2. světové války se část budov (Bristol-Palace) využívala jako vojenský lazaret. Po válce přešly domy nejprve pod národní správu, později se staly součástí státní vládní instituce SANOPZ.

grp1grp2grp3

 

Karlovy Vary

Pověst o založení města Karlovy Vary

Kdysi dávno uspořádal císař Karel IV. loveckou výpravu do horských lesů a údolí. Při honu se jeden ze psů počal štvát bílou laň, kterou zbystřil. Při pronásledování spadl do vroucí vody, odkud nyní tryská vřídlo.

Lovci, kteří uslyšeli psí vytí, přispěchali, protože si mysleli, že pes byl zvěří zraněn. Pohled, který se jim naskytl, byl překvapivý. Přistoupili blíž a vytáhli psa z tůně. Potom vroucí vodu ochutnali. O celé události informovali krále, který se společně se svou družinou vypravil k místu události. Chtěl sám spatřit nevídané dílo přírody. Společně se svými lékaři panovník shledal, že tato horká voda může při jejím užívání uzdravit těžké nemoci a je velmi účinná a posilující. Poté vodu sám ochutnal a pocítil úlevu. Pověst praví, že v té době měl panovník nemocnou nohu. Z tohoto objevu byl Karel IV. potěšen a vydal nařízení, aby bylo zázračné místo osídleno a okolo pramene postavené domy.

Poté, co se panovník, díky zázračné vodě vyléčil, nechal na místě postavit nové město. Jméno, jež lázeňské město nese, je upomínkou na svého objevitele. Je pojmenováno lázně císaře Karla, Karlovy Vary. Přesné datum, kdy bylo město založeno je neznámé. Vznik osady v blízkosti vřídla se datuje okolo roku 1350.

Něco málo z historie...

Lázeňské město začalo fungovat brzy po založení, avšak opravdového rozmachu se dočkalo až v 16. století. V té době začaly Karlovy Vary prosperovat v lázeňství a započal také stavební rozvoj. Toto období ale trvalo pouze krátce. Město stíhaly živelné pohromy a nepomohla tomu ani Třicetiletá válka. Zubožené Karlovy Vary ztratily své návštěvníky a obyvatelé se museli zaměřit na jiný zdroj obživy. Toho času se začala rozvíjet tradiční karlovarská řemesla – nožířství, jehlářství, puškařství, cínařství a další.

V 17. století se sitace týkající se cestovního ruchu začala ubírat tím správným směrem. Město si oblíbili šlechtici z Ruska, Polska i Saska. Nejvýznamnějším návštěvníkem tohoto období byl car Petr Veliký.

V 18. století se již Karlovy Vary opět těší návštěvnosti a stoupající oblibě lázeňské léčby. Dosavadní ubytovací kapacity nestačí, a tak se musí budovat nové. Roku 1736 je také postaven chrám sv. Máří Magdalény. Lázně se stávají stále více oblíbené zejména u zahraničních návštěvníků. Již věhlasně známá lázeňská léčba a překrásné prostředí zajímá také známé umělce, kteří zde čerpají svou inspiraci. Mezi slavné návštěvníky patřili Goethe, Schiller, Beethoven, Chopin, Paganini a jiní.

V období 19. století došlo ke výstavbě důležitých architektonických skvostů města. Byly to například Mlýnská a Tržní kolonády, Císařské lázně a Městské divadlo. Z církevních staveb se jedná o pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla a anglikánský kostel sv. Lukáše. S příchodem I. světové války se stavební rozvoj pozastavil. Stavba železnice vedla ještě k většímu přílivu hostů. Karlovy Vary byly nejen významnými lázněmi ale také dějištěm konání společenských, vědeckých, kulturních a politických setkání, kterých se účastnili například Gogol, Lizst, Freud, Barrande, Fontane, Dvořák, Marx, Brahms, a mnoho dalších. Karlovy Vary dosáhly svého vrcholu. Ročně se zde léčilo přes 70.000 pacientů.

Zlaté období bylo však potlačeno I. světovou válkou, po ní přišla hospodářská krize a záhy na to II. světová válka a normalizace. Lázeňský život se téměř zastavil. V době komunistického režimu se už město na výsluní nevrátilo. Přijížděli sem zejména hosté ze Sovětského svazu a vlivem režimu bylo potlačeno také stavebnictví. Všechny budovy byly stavěny v duchu socialistického realismu. Příkladem je napříkla Vřídelní kolonáda. S navrácením demokracie se postupně vyvíjely snahy o záchranu zašlé slávy lázní i města samostatného. Léčebné programy byly doplněny lázeňskými procedurami. Docházelo k modernizaci lázeňských provozů a k rekonstrukcím historických budov.

Znovunavrácení ztraceného lesku Karlových Var na sebe nenechalo dlouho čekat a hosté se opět sjížděli z celého světa. Díky jedinečnosti lázeňských pramenů a tradiční lázeňské léčbě, významných společenským akcím a rozmanitým volnočasovým aktivitám se sjíždějí návštěvníci z celého světa také ve 21. století. Nezapomenutelná atmosféra poklidného města, romantické procházky kolonádami, šuměří řeky Teplé a dusot koňských kopit patří k hlavním – to jsou hlavní znaky mezinárodních lázní Karlovy Vary.

 

Významné akce a kulturní události
Setkání evropské aristokracie - poslední dubnový den
uzavřená společnost, setkání šlechticů ze 16 zemí Evropy v Grandhotelu Pupp
Zahájení lázeňské sezóny - první květnová sobota
historický průvod Karlova IV. napříč městem a odemikání pramenů a další doprovodný program
Food festival - svátek práce
představí se nejlepší kuchaři z Karlovarska, hosté mají možnost ochutnat připravené pokrmy a nápoje
Karlovarský karneval - v polovině měsíce června
průvod tvořený alegorickými vozy a lidmi v maskácha a další doprovodný program
Mezinárodní filmový festival - první červencový týden
nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě, soutěž celovečerních filmů, hosté mají možnosti shlédnout nominované filmy v připravených kinosálech a potkat slavné osobnosti
City triatlon Karlovy Vary - třetí srpnový víkend
závod Českého poháru AGE GROUPS a Štafet a závod Evropského poháru v olympijském triathlonu
Karlovarský folklórní festival - začátek měsíce září
pěvecká a taneční vystoupení umělců z celého světa
Dvořákův podzim
každý zářijový víkend se pořádají symfonické orchestry na počest skladatele A. Dvořáka
Tourfilm - začátek měsíce října
festival turistických filmů každoročně oceňuje nejlepší spoty, filmy, internetové prezentace, které napomáhají v rozvoji cestovního ruchu
Architektonické památky
Kostel sv. Máří Magdaleny
Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla
Kostel sv. Ondřeje
Kostel sv. Linharta
Kostel sv. Lukáše
Národní dům
Hlavní pošta
Zámecká věž
Městké diávadlo
Poštovní dvůr
Grandhotel Pupp
Císařské lázně
Vyhlídky a rozhledny, aneb kam za přírodou
Diana
Vyhlídka Karla IV.
Goethova vyhlídka
Jelení skok
Tři kříže
Petrova výšina

 


Důležitá místa v Karlových Varech

Sadová kolonáda (Sadový pramen, Hadí pramen)

- od hotelu Bristol cca 80 m/méně než 1 minuta chůze

- od hotelu Kolonáda cca 120 m/1 minutu chůze

Altán pramene Svoboda ( Pramen Svoboda)

- od hotelu Bristol cca 120 m/1 minutu chůze

- od hotelu Kolonáda cca 80 m/méně než 1 minuta chůze

Mlýnská kolonáda (Skalní pramen, Libušin pramen, Mlýnský pramen, pramen Rusalka, pramen Knížete Václava I. a pramen Knížete Václava II.)

- od hotelu Bristol cca 200 m/1,5 minuty chůze

- od hotelu Kolonáda cca 130 m/1 minuta chůze

Tržní kolonáda ( Dolní zámecký pramen, Tržní pramen, pramen Karla IV.)

- od hotelu Bristol cca 400 m/8 minut chůze

- od hotelu Kolonáda cca 400 m/8 minut chůze

Vřídelní kolonáda a Vřídlo

- od hotelu Bristol cca 400 m/8 minut chůze

- od hotelu Kolonáda cca 350 m/7 minut chůze

Zámecká kolonáda (Horní zámecký pramen)

- od hotelu Bristol cca 600 m/11 minut chůze

- od hotelu Kolonáda cca 450 m/9 minut chůze

Centrum města

- od hotelu Bristol cca 400 m/8 minut chůze

- od hotelu Kolonáda cca 300m/6 minut chůze

Mezinárodní letiště Karlovy Vary

- od hotelu Bristol cca 13 km/21 minut autem

- od hotelu Kolonáda cca 9 km/17 minut autem

Autobusové a vlakové nádraží Terminál

- od hotelu Bristol cca 2,4 km/8 minut autem

- od hotelu Kolonáda cca 4,6 km/12 min autem

Vlakové nádraží Karlovy Vary

- od hotelu Bristol cca 3,2 km/ 9 minut autem

- od hotelu Kolonáda cca 4,2 km/11 minut autem


Naše hotely

Ubytování a další služby si můžete rezervovat online.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo zvláštní přání, kontaktujte nás.
Rezervace Kontakty
Bristol Group
Jak se k nám dostanete?
Sadová 19
Karlovy Vary, PSČ: 360 01
Česká republika
Rezervace
+420 35 334 8802- 3
spa@bristolgroup.cz
Aktuální ceník
Kompletní ceník pro rok 2019
Partneři
Partneři společnosti Bristol Group
asklep
FacebookGoogle + Youtube
BRISTOL GROUP s.r.o.
Sadová 2023/19, Karlovy Vary, 360 01, Česká republika | IČO: 64833321 | DIČ: CZ64833321 | Registrovaná: Krajský soud v Plzni, dne 06.03.1996, sp. zn. C/7494
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přímá rezervace
Zajímavé bonusy

Rezervujte si Váš pobyt přímo přes naše webové stránky a získejte tak zajímavé bonusy.

REZERVOVAT