• Prameny
Speciální nabídky Rezervace
Copyright 2019 - Custom text here

Sadová Kolonáda

Pramen Hadí - 30 °C

S tímto pramenem se lázeňští hosté setkávají od roku 2001, obsahuje méně minerálů než ostatní prameny, ale větší množství CO2. Z hadí tlamy vytéká přímo v Sadové kolonádě.

Pramen Sadový - 47,7 °C

V půlce 19. století vytryskl při hloubení základů pro Vojenský lázeňský ústav. Původně se jmenoval Císařský pramen. Vytéká v prostorách VLÚ vedle kolonády. Je přístupný od 6:00 do 18:30 každý den.

Mlýnská Kolonáda

Pramen Skalní - 53 °C

Do roku 1845 vyvěral v říčce Teplé. Po terénních úpravách byla jeho voda přivedena do míst dnešní Mlýnské kolonády.

Pramen Libuše - 62 °C

Původně nazýván pramen Alžbětiných růží. Vznikl spojením čtyř menších pramenů.

Pramen Knížete Václava I. -  65 °C,

Pramen Knížete Václava II. - 58 °C

Voda tohoto zřídla byla využívána k výrobě karlovarské léčivé soli. Koncem 18. století se prý svou vydatností a silou mohl měřit s Vřídlem. Kníže Václav je vyveden do dvou pramenních váz. Pramen I vytéká přímo v kolonádě, pramen II před kolonádou naproti orchestřišti.

Pramen Mlýnský - 56 °C

Už od 16. století je užíván k lázeňské léčbě. Dříve hlavně ke koupelím. Vodu z oblíbeného pramene bylo kdysi možné koupit téměř ve všech českých lékárnách.

Pramen Rusalka - 60 °C

Od 16. století do roku 1945 se jmenoval Nový pramen. Voda z něho vyvěrající byla svého času více oblíbená než ta z Mlýnského pramene. Měl i svou kolonádu Nového pramene, která byla později přestavena a pojmenována jako Mlýnská.

Vřídelní Kolonáda

Vřídlo - 72 °C

Tento gejzír vydá za minutu průměrně 2.000 litrů minerální vody. Dnes je jediným pramenem využívaným ke koupelím. Vřídlo se ale užívá i při pitné kúře. V prostoru kolonády je umístěno celkem 5 nádob s vřídelní vodou o teplotách 72, 57 a 41°C. Sloupec vřídelní vody je díky tlaku schopen vytrysknout až do výšky 12 metrů.

Tržní Kolonáda

Pramen Tržní - 62 °C

Pramen se od svého objevení (1838) několikrát ztratil a znovu objevil. Uskutečnilo se několik vrtů, díky nimž může být i dnes lázeňskými lékaři předepisován k pitné kúře.

Pramen Karla IV. -  62 °C

Léčivé schopnosti tohoto zřídla možná přispěly k rozhodnutí císaře Karla IV. vybudovat zde lázně. O objevení Karlových Varů vypovídá reliéf umístěný nad pramenem.

Zámecká Kolonáda

Pramen Zámecký dolní - 55 °C,

Pramen Zámecký horní - 50 °C

Prakticky se jedná o jeden pramen, který je sveden do dvou pramenních váz. Avšak díky větší nadmořské výšce horního vývěru a fyzikálním zákonitostem, má Zámecký horní pramen jinou teplotu i obsah CO2 než jeho dolní varianta.

Altán Aloise Kleina

Pramen Štěpánka - 14.2°C

Z technický důvodů pramen do odvolání uzavřen. 14. karlovarský minerální pramen, pramen Štěpánka, vyvěrá v dřevěném altánu Aloise Kleina v parku před parkhotelem Richmond na jižním okraji města Karlovy Vary. Pramen patří k nejchladnějším karlovarským minerálním pramenům. Zároveň se jedná o nejjižněji položený vývěr pramene na území lázeňského města.

Altán Pramene Svoboda

Pramen Svoboda - 62,4°C

Byl objeven v druhé polovině 19. století při stavbě Lázní III. Své nynější jméno má od konce 2. světové války. Dříve se jmenoval Lázeňský, poté nesl jméno Františka Josefa I. Altán s pramenem najdete mezi Lázněmi III a Mlýnskou kolonádou.

 


Naše hotely

Ubytování a další služby si můžete rezervovat online.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo zvláštní přání, kontaktujte nás.
Rezervace Kontakty
Bristol Group
Jak se k nám dostanete?
Sadová 19
Karlovy Vary, PSČ: 360 01
Česká republika
Rezervace
+420 35 334 8802- 3
spa@bristolgroup.cz
Aktuální ceník
Kompletní ceník pro rok 2019
Partneři
Partneři společnosti Bristol Group
asklep
FacebookGoogle + Youtube
BRISTOL GROUP s.r.o.
Sadová 2023/19, Karlovy Vary, 360 01, Česká republika | IČO: 64833321 | DIČ: CZ64833321 | Registrovaná: Krajský soud v Plzni, dne 06.03.1996, sp. zn. C/7494
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Přímá rezervace
Zajímavé bonusy

Rezervujte si Váš pobyt přímo přes naše webové stránky a získejte tak zajímavé bonusy.

REZERVOVAT