BRISTOL GROUP

Aristokrat českého lázeňství

Léčebný a hotelový komplex BRISTOL GROUP se nachází v samém srdci lázeňského města Karlovy Vary a vzhledem k dlouholeté tradici se právem řadí ke špičkám v oboru lázeňské medicíny. Nabízí kromě komfortního ubytování především vysokou úroveň léčení, založenou na spojení tradiční karlovarské lázeňské léčby s moderními trendy balneologie. Skládá ze 2 resortů (Bristol Royal a Bristol Riverside), vzájemně odlišných svou polohou. Tyto resorty tvoří 7 luxusních lázeňských hotelů.

 

Bristol Royal

Resort BRISTOL Royal je situován v jedné z nejkrásnějších čtvrtí Karlových Varů, zvané Westend. Hotely Bristol, Bristol Palace, Livia, Tereza, Georgy House a Královská vila byly postaveny v zahradách anglického parku a vzájemně propojeny podzemními koridory. Poskytují svým klientům luxusní ubytování s okouzlujícím výhledem na lázeňské město.

Lázně a wellness
Bazén a sauna
Laboratoř v objektu
Park v areálu
Prameny v docházkové vzdálenosti
Výhled na město

 

Bristol Riverside

Hotel Kolonáda má ideální polohu v centru lázeňského města, díky které je velmi oblíbený už od doby svého založení. Nachází se na břehu řeky Teplá, jen pár kroků od všech minerálních pramenů. Poskytuje stylové ubytování s jedinečným výhledem na Mlýnskou kolonádu.

Lázně a wellness
Bazén a sauna
Výhled na mlýnskou kolonádu
Prameny v těsné blízkosti
Poloha v centru města

 

HISTORIE LÁZEŇSKÝCH DOMŮ BRISTOL GROUP

Komplex BRISTOL GROUP tvoří 7 budov, jejichž historie sahá až do 18. století. K nejcennějším a nejatraktivnějším bezesporu patří současný hotel Bristol-Palace, jedna z nejkrásnějších karlovarských dominant.

O původní výstavbu dnešního komplexu BRISTOL GROUP se zasloužili členové dvou významných karlovarských rodin - rodiny lékaře Wiléma Fasolta a hoteliérské rodiny Tellerových. Pro hotelové a léčebné účely nechali v klidné části Karlových Varů zvané „Westend"postavit postupně v průběhu let 1872 až 1908 vily Bristol (nyní Bristol-Palace), Königsvila (Královská vila), Teresa (Tereza) a Fasolt (nyní Livia). Kolem celého komplexu zřídili anglický park, přispívající k jedinečnému kouzlu této lokality.

Nejkrásnější budovu celého komplexu, dnešní hotel Bristol Palace, navrhli vídeňští architekti Hans Schidl a Alfréd Bayer v duchu vídeňského historismu s inspirací zámecké architektury.

Hlavní budovou komplexu je hotel Bristol. Byl postaven v 80. letech 20. století v Sadové ulici na místě bývalé židovské synagogy, vypálené nacisty v průběhu Křišťálové noci roku 1938. Z hlavní budovy je vybudován výtah a systém podzemních chodeb, které vzájemně jednotlivé hotely celého komplexu propojují.

Nejnovějším objektem komplexu se stal hotel Georgy House, postavený na jaře roku 2008 a citlivě zakomponovaný do parku i okolí ostatních lázeňských budov. Spolu s bazénem, lemujícím park, vytváří nové zajímavé panorama.

Historie hotelu Kolonáda, ležícího v centru města na břehu řeky Teplá, začíná už v 18. století. Tehdy hospodský Lowe vytvořil z hospody Goldener Lowe a z domu Tyrolák dvojhotel s 52 pokoji, stájemi pro 90 koní a kůlnou pro kočáry, který byl pak na počest návštěvy pruského korunního prince Viléma v roce 1835 přejmenován na hotel U pruského prince. Hotel vystřídal postupně vlastníky i názvy, až po spojení hotelů Otava a Patria v roce 1997 dostal název Kolonáda.

 

Slavné osobnosti

Ze slavných osobností, které v minulosti hotely BRISTOL GROUP navštívily, stojí za zmínku např. arcivévoda František Albert, rodina hraběte Kinského , pruský princ Vilém, Nikolaj Vasiljevič Gogol, Sigmund Freud, patriarcha ruské pravoslavné církve Pimen, režisér Sergej Bondarčuk a v neposlední řadě císařovna „Sissi“.

CÍSAŘOVNA SISSI (1837 - 1898)

Jaká vlastně byla císařovna Sissi? Emancipovaná a vzdělaná krasavice nebo vyhublá neurotička, která komplikovala život celému císařskému dvoru? Nadšená turistka a milovnice přírody nebo pohybem posedlá sportovkyně, které při vytrvalostní jízdě na koni a mnohakilometrových „procházkových bězích“ nikdo nestačil? Těžko říct, možná od všeho trochu. Každopádně byla přesně taková, jaká sama chtěla být. Alžběta Bavorská, rakouská císařovna, uherská, chorvatská a česká královna, byla ve své době považována za nejkrásnější ženu Evropy. Narodila se na Štědrý den roku 1837 v Mnichově, ale většinu dětství strávila na rodinném letním sídle, kde se naučila střílet, jezdit na koni a plavat. V 15-ti letech se zamilovala do rakouského císaře Františka Josefa, za kterého se zhruba po roce provdala. A tímto okamžikem se jí změnil celý život...

Ze svobodomyslné rozevláté dívenky se prakticky přes noc stala císařovna habsburské monarchie, od které se očekávalo dodržování přísných pravidel protokolu a dvorní etikety. Sissi na tuto roli nebyla připravená a nikdy se jí zcela nepřizpůsobila. Byla zvyklá samostatně rozhodovat a díky svému temperamentu a silné vůli se jí podařilo si jistou míru samostatnosti uchovat i na císařském dvoře. Prosadila si instalaci vlastní koupelny, navzdory zavedeným tradicím se osobně podílela na výchově svých dětí a hodně cestovala. Přestože si žila víceméně po svém, nebyla šťastná. Byla často nemocná, trpěla depresemi a bála se stárnutí. Se svým mužem si i přes počáteční upřímnou lásku moc nerozuměla. Císař byl pragmatik a její egocentrickou povahu obdivoval, ale v těžkých chvílích jí nebyl výraznou oporou. Na druhou stranu císařovna mu při plnění povinností vyplývajících z vládního protokolu také příliš nepomáhala.

Do historie se Sissi zapsala především přehnanou péčí o svůj zevnějšek. Extrémně sportovala a byla posedlá sledováním své váhy - při výšce 172 cm vážila necelých 50 kg. Denně se několikrát vážila a jakmile danou váhu překročila i jen o pár gramů, propadala hysterii. Držela přísné diety obsahující pouze jídla z mléka, syrových vajec, zeleninových šťáv a šťáv ze syrového masa. Fanaticky dbala o své vlasy, které jí sahaly až ke kotníkům a vážily údajně až 5 kg. Jejich tíha způsobovala Sissi časté bolesti hlavy, což prý řešila tím, že dopoledne odpočívala ve svých komnatách s vlasy zavěšenými do výšky. Dotýkat se jich směla pouze její osobní kadeřnice Fanny. Myla císařovně vlasy 1 x za 3 týdny ve žloutcích se směsí koňaku a 2 hodiny denně trávila jejich rozčesáváním. Čím byla Sissi starší, tím více se věnovala péči o svou pleť. Kromě koupelí s olivovým olejem, mlékem a medem používala denní tvarohovou pleťovou masku s medem a jahodami a noční pleťovou masku ze syrového telecího. Nelíčila se, pouze si přibarvovala obočí sazemi ze svíčky. Nevyvážený způsob života doprovázený stresy a depresemi, nadměrná fyzická zátěž a drastické diety se ale bohužel podepsaly na její tváři. Proto se od 45 let nenechala fotit ani portrétovat a pokud už se objevila ve společnosti, používala závoj nebo vějíř. Komplex měla ze svých zubů, proto se usmívala zásadně se zavřenými ústy a snažila se málo mluvit, což bylo někdy mylně chápáno jako nedostatek důvtipu. Ve skutečnosti byla ale císařovna velice inteligentní a vzdělaná, mluvila několika jazyky a nechyběl jí ani smysl pro humor.

Do Karlových Varů se císařovna Sissi přijela léčit v roce 1892 a bydlela v hotelu Tereza. Ani v průběhu lázeňského pobytu neměnila nic na svých aktivitách. Svou každodenní procházku začínala u Lázní III, odkud vystoupala na Tři kříže, přes Goethovu vyhlídku pokračovala na Vítkovu horu, sešla do Březové, vyšplhala na Aberg a přes Linhart se vrátila na Zámecký vrch do hotelu. Celkově tedy ušla velmi svižnou chůzí cca 20,5 km denně v kopcovitém terénu. Jakožto významnou osobnost ji po celou dobu pobytu hlídal místní detektiv, který pak následně za svou obětavost, vytrvalost a fyzickou odolnost dostal záslužný kříž.

O 6 let později se císařovna vydala k Ženevskému jezeru, kde se stala obětí atentátu. Italský dělník Luigi Luccheni jí cestou k parníku probodl pilníkem. Tragický konec jí v podstatě zajistil nesmrtelnost a začala být uctívána jakožto krásná a emancipovaná „ femme fatale“.

BRISTOL GROUP s.r.o.
Sadová 2023/19, Karlovy Vary, 360 01, Česká republika | IČO: 64833321 | DIČ: CZ64833321 | Reg.: Krajský soud v Plzni, dne 06.03.1996, sp. zn. C/7494
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Zásady ochrany osobních údajů | Obchodní podmínky | Informace o GDPR | Ubytovací a rezervační řád
© 2019 BRISTOL GROUP. All rights reserved. | Created by BRISTOL GROUP IT
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit nunc
Lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

od soboty 2. února
do neděle 10. února 2019
OC VARYÁDA
Kpt. Jaroše 375/31, Dvory, 360 06
Karlovy Vary
Zavřít okno